Nieznany typ przeglądarki
Twój system to Nieznany.
Twoje IP to 3.80.218.53


Vista -Tryb zgodności aplikacji

Nieudana instalacja czy nieuruchomienie programu w wersji przygotowanej do innego systemu operacyjnego nie oznacza jeszcze, że nie da się go używać w Viście. Microsoft wyposażył ją w mechanizmy umożliwiające użytkownikowi samodzielne rozwiązywanie tego typu problemów.

Okno Asystent Zgodności Programów pojawi się, gdy uruchomisz starszą aplikację, o której wiadomo, że powoduje określony błąd w Viście.
Ten mechanizm informuje o braku kompatybilności i proponuje rozwiązanie problemu podczas następnego uruchomienia danego programu. Nie wprowadza w nim zmian, ale automatycznie dobiera ustawienia trybów kompatybilności czy rozwiązuje konflikty z mechanizmem UAC. Jeśli skutki niekompatybilności są poważne, Asystent Zgodności Programów, wyświetla ostrzeżenia, a nawet blokuje uruchomienie programu. Pojawia się wówczas opcja poszukiwania rozwiązania w Internecie.
W oknie właściwości każdego programu znajdziesz kartę ZGODNOŚĆ. Aby ją otworzyć, kliknij prawym przyciskiem myszyikonę programu i wybierz z menu kontekstowego opcję WŁAŚCIWOŚCI.
Zebrane na tej karcie ustawienia mają na celu zmianę środowiska uruchamiania tak, aby "wmówić" danemu programowi, że działa w starszej wersji Windows. Menu zawarte na tej karcie umożliwia wybór trybu zgodności ze starszymi wersjami Windows, począwszy od wersji 95, a skończywszy na Windows Server 2003. Tryby zgodności umożliwiają uruchomienie programu przeznaczonego do wcześniejszych edycji Windows, ale należy ich używać tylko wtedy, gdy nie działa on poprawnie.
Większość starszych aplikacji można uruchomić bez tego.
Aby włączyć tryb zgodności, wybierz z menu wersję systemu Windows, kliknij OK i uruchom kłopotliwy program, aby sprawdzić, czy zacznie działać.


Trybu zgodności nie należy włączać w wypadku antywirusów, narzędzi dyskowych i systemowych, bo grozi to utratą plików lub destabilizacją systemu operacyjnego.
Do niekompatybilnych sterowników też nie używa się trybu zgodności, a trzeba poszukać aktualizacji.
powrót

Produced by: Radosław Pasławski
http://paslawski.pdg.plWarning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0

Fatal error: Unknown: Failed opening required '/tmp/php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in Unknown on line 0